1. Womic Steel: Proizvodne mogućnosti i snaga tvrtke
Womic Steel Group je vodeći proizvođač i globalni izvoznik s više od 20 godina iskustva u proizvodnji cjevastih proizvoda od ugljičnog, legiranog i nehrđajućeg čelika. Naš najsuvremeniji pogon obuhvaća sveobuhvatne proizvodne kapacitete koji prelaze10.000 tona mjesečnoza bešavne cijevi.
Raspon veličina proizvodnje:Bešavne cijevi od vanjskog promjera 1/4" do 24" (10,3 mm – 610 mm) s debljinom stijenke od SCH10 do XXS.
Certifikati kvalitete i usklađenost s propisima:
ISO 9001:2015Certificirani sustav upravljanja kvalitetom.
Usklađenost s PED 2014/68/EU Prilog I, Odjeljak 4.3:Kotlovske cijevi tvrtke Womic Steel ispunjavaju bitne sigurnosne zahtjeve Direktive o tlačnoj opremi.CE oznaka(ili Potvrda o sukladnosti) dostupna je na zahtjev kako bi se olakšalo nesmetano carinjenje i prihvaćanje projekta unutar Europskog gospodarskog prostora.
Certifikacija EN 10204 3.2:Uz standardne 2.2 i 3.1 MTC-ove, isporučujemo proizvode s Inspekcijskim certifikatom 3.2, koji su potvrdila ovlaštena tijela treće strane EU (TÜV, LR, BV) za kritične primjene kotlova koje zahtijevaju potpunu sljedivost.
Odobrenja za inspekciju treće strane (TPI):Naše proizvode i proizvodne procese odobravaju i revidiraju glavne međunarodne agencije i klasifikacijska društva, uključujućiSGS, BV, ABS, LR, DNV i GL.
Globalno priznanje:Womic Steel je pouzdani dobavljač energetskih tvrtki s Fortune 500 liste i globalnih EPC izvođača, koji posluje u više od 80 zemalja jugoistočne Azije, Europe, Bliskog istoka i Amerike.
EN10216 13CrMo4-5: Sastav i performanse materijala
13CrMo4-5 (broj čelika1,7335) ječelik legiran kromom i molibdenomposebno dizajniran za rad na povišenim temperaturama u tlačnoj opremi. Oznaka "13" označava približno 1,3% sadržaja kroma, "CrMo" označava leguru kroma i molibdena, "4-5" predstavlja raspon sadržaja molibdena (0,4-0,5%). Za razliku od nelegiranih vrsta kao što su P235GH ili P265GH, 13CrMo4-5 nudivrhunska otpornost na puzanje i otpornost na oksidacijuna temperaturama do 550°C, što ga čini preferiranim izborom za pregrijevače kotlova, pregrijevače i visokotemperaturne kolektore.
Kemijski sastav (analiza odljevka, % po masi)
| Element | C | Si | Mn | P | S | Cr | Mo | Ni | Cu | Ukupno |
| Min. % | 0,08 | — | 0,40 | — | — | 0,70 | 0,40 | — | — | — |
| Maks. % | 0,18 | 0,35 | 1,00 | 0,025 | 0,015 | 1.15 | 0,60 | 0,30 | 0,30 | 0,020 |
*Napomena: Dodatak kroma (Cr) pruža otpornost na oksidaciju i koroziju na povišenim temperaturama, dok molibden (Mo) poboljšava čvrstoću na puzanje pri visokim temperaturama. Stroga kontrola sumpora (≤0,015%) osigurava vrhunsku zavarljivost i žilavost.*
Mehanička svojstva (sobna temperatura)
| Nekretnina | Vrijednost |
| Uvjet isporuke | Normalizirano i popušteno (+NT) na 890-950°C |
| Granica razvlačenja (ReH) | ≥ 290 MPa(za T ≤ 16 mm) |
| Vlačna čvrstoća (Rm) | 440 – 590 MPa |
| Istezanje (A min) | 22% (uzdužno) / 20% (poprečno) |
Napomena: Normalizirana i popuštena (+NT) toplinska obrada osigurava ujednačenu, sitnozrnatu mikrostrukturu s optimiziranim mehaničkim svojstvima za dugotrajnu upotrebu na povišenim temperaturama.
Svojstva puzanja na visokim temperaturama
| Temperatura (°C) | 400 | 450 | 500 | 550 |
| Granica razvlačenja (MPa) | ≥245 | ≥225 | ≥195 | ≥160 |
| Puzanje i lomna čvrstoća (100.000 h) | 190 | 150 | 100 | 60 |
*Napomena: 13CrMo4-5 održava korisnu čvrstoću do 550°C, značajno nadmašujući nelegirane klase poput P235GH i P265GH koje su ograničene na približno 400°C.*
Dimenzionalni raspon i usklađenost sa standardima
Womic Steel isporučuje cijevi od čelika 13CrMo4-5 u širokom dimenzijskom spektru, u potpunosti u skladu s najnovijim standardima EN 10216-2:2024.
| Artikal | Specifikacija |
| Standard | EN 10216-2:2024 (Bešavne cijevi za tlačne svrhe - Cijevi od nelegiranog i legiranog čelika sa specificiranim svojstvima za povišene temperature) |
| Razred | 13CrMo4-5 (1,7335) |
| Vanjski promjer | 10,3 mm – 610 mm (1/4" – 24") |
| Debljina stijenke | 2,0 mm – 60,0 mm (SCH10 – XXS) |
| Uvjet isporuke | Normalizirano i kaljeno (+NT) |
| Kategorije inspekcije | TC1 / TC2 (Obavezni specifični pregled s 2.2 Izvješćem o ispitivanju) |
3. Dostupne dimenzije i specifikacije
| NB | Veličina | OD mm | ŠKOLA40S mm | ŠKOLA5S mm | ŠKOLA10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | ŠKOLAXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1,24 | 1,73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5,56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1” | 33,40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4,55 | 4,55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42,16 | 3,56 | 1,65 | 2,77 | 3,56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5,54 | 5,54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73,03 | 5.16 | 2.11 | 3,05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88,90 | 5,49 | 2.11 | 3,05 | 5,49 | 7,62 | 7,62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3,05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3,05 | 6.02 | 8,56 | 8,56 | 11.12 | 13,49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3.40 | 6,55 | 9.53 | 9.53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25.40 | 28,58 | 25.40 | |
| 300 | 12” | 323,85 | 9.53 | 3,96 | 4,57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25.40 | 28,58 | 33,32 | 25.40 | |
| 350 | 14” | 355,60 | 9.53 | 3,96 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16” | 406,40 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18” | 457,20 | 9.53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29.36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20” | 508,00 | 9.53 | 4,78 | 5,54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38,10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22” | 558,80 | 9.53 | 4,78 | 5,54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24” | 609,60 | 9.53 | 5,54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46,02 | 52,37 | 59,54 |
4. Uobičajeni standardi i razredi cijevi za bojler, izmjenjivače topline proizvođača Womic Steel
| Standard | Vrste čelika |
| Cijevi za kotlove (bešavne i zavarene) | |
| ASTM A178: Cijevi za kotlove od ugljičnog čelika i ugljik-manganskog čelika zavarene elektrootpornim zavarivanjem | A178 Razred A, Razred C, Razred D |
| ASTM A179: Bešavne hladno vučene cijevi za izmjenjivač topline i kondenzatore od niskougljičnog čelika | A179 Razred C |
| ASTM A192: Bešavne cijevi od ugljičnog čelika za kotlove za visoki tlak | A192 |
| ASTM A199: Bešavne hladno vučene cijevi za izmjenjivač topline i kondenzatore od međulegiranog čelika | T5, T5b, T7, T9, T11, T22 |
| ASTM A200: Bešavne cijevi od srednje legiranog čelika za destilaciju za rafinerijske usluge | T5, T5b, T7, T9, T11, T22 |
| ASTM A209: Bešavne cijevi za kotlove i pregrijačače od legiranog čelika ugljik-molibden | T1, T1a, T1b |
| ASTM A210: Bešavne cijevi za kotlove i pregrijevače od srednje ugljičnog čelika | A210 Razred A-1, Razred C |
| ASTM A213: Bešavne cijevi od feritnog i austenitnog legiranog čelika za kotlove, pregrijevače i izmjenjivače topline | T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122, TP304, TP304L, TP304H, TP309, TP309H, TP310, TP310H, TP316, TP316L, TP316H, TP321, TP321H, TP347, TP347H, TP347HFG |
| ASTM A250: Cijevi za kotlove i pregrijača od feritnog legiranog čelika zavarene električnim otporom | T1, T1a, T1b, T2, T5, T9, T11, T22 |
| ASTM A556: Bešavne hladno vučene cijevi od ugljičnog čelika za grijač napojne vode | A556 Razred A2, Razred B2, Razred C2 |
| Cijevi i cijevi od legiranog čelika (krom-molibden) | |
| ASTM A335: Bešavne cijevi od feritnog legiranog čelika za rad na visokim temperaturama | P1, P2, P5, P5b, P5c, P9, P11, P12, P15, P21, P22, P23, P24, P36, P91, P92, P122, P911 |
| ASTM A369: Bešavne cijevi od feritnog legiranog čelika za rad na visokim temperaturama | FP1, FP2, FP5, FP5b, FP5c, FP9, FP11, FP12, FP21, FP22, FP91 |
| ASTM A213 (vrste legura): Bešavne feritne legirane čelične kotlovske cijevi | T1, T1a, T1b, T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122 |
| EN 10216-5: Bešavne cijevi od nehrđajućeg čelika za tlačne namjene | 1,4301, 1,4307, 1,4401, 1,4404, 1,4432, 1,4435, 1,4436, 1,4541, 1,4550, 1,4571 |
| EN 10305-1: Bešavne hladno vučene precizne čelične cijevi | E215, E235, E355 |
| EN 10305-2: Zavarene hladno vučene precizne čelične cijevi | E215, E235, E355 |
| Njemački standardi (DIN) | |
| DIN 17175: Bešavne čelične cijevi za rad na povišenim temperaturama | St35.8, St45.8, 10CrMo910, 13CrMo44, 14MoV63, 15Mo3 |
| JIS G3454: Cijevi od ugljičnog čelika za rad pod tlakom | STPG370, STPG410 |
| JIS G3455: Cijevi od ugljičnog čelika za visokotlačni rad | STS370, STS410, STS480 |
| JIS G3456: Cijevi od ugljičnog čelika za rad na visokim temperaturama | STPT370, STPT410, STPT480 |
| JIS G3461: Cijevi za kotlove i izmjenjivače topline od ugljičnog čelika | STB340, STB410, STB510 |
| JIS G3462: Cijevi za kotlove i izmjenjivače topline od legiranog čelika | STBA12, STBA13, STBA20, STBA22, STBA23, STBA24, STBA25, STBA26, STBA28, STBA29 |
| GB/T 3087: Bešavne čelične cijevi za kotlove niskog i srednjeg tlaka | 10, 20 |
| GB/T 5310: Bešavne čelične cijevi za visokotlačne kotlove | 20G, 20MnG, 25MnG, 15MoG, 20MoG, 12CrMoG, 15CrMoG, 12Cr2MoG, 12Cr1MoVG, 12Cr2MoWVTiB, 07Cr2MoW2VNbB, 10Cr9Mo1VNbN, 10Cr11MoW2VNbCuBN |
| GB/T 6479: Bešavne čelične cijevi za opremu za kemijska gnojiva visokog tlaka | 10, 20, 16Mn, 12CrMo, 15CrMo, 12Cr2Mo, 12Cr5MoI, 12Cr9MoI |
| Upotreba: Kotao, Pregrijač, Izmjenjivač topline, Petrokemija, Proizvodnja energije, Prirodni plin, Rafinerija, Rad na visokim temperaturama, Korozivna okruženja, Proizvodnja mehaničke opreme | |
5. Proizvodni proces
Tijek rada u proizvodnji (postupak hladno vučenih bešavnih cijevi):
● Inspekcija sirovine: Dolazni okrugli polugasti proizvodi provjeravaju se s obzirom na kemijski sastav i kvalitetu površine. Materijal se pravilno razdvaja prema vrsti i broju taljenja kako bi se osigurala potpuna sljedivost.
● Zagrijavanje i probijanje gredica: Gredice se zagrijavaju na temperaturu kovanja u rotacijskim pećima i probijaju se pomoću valjaka za probijanje kako bi se oblikovale šuplje ljuske cijevi.
● Hladno vučenje: Probušene šuplje ljuske podvrgavaju se jednom ili više prolaza hladnog vučenja kroz precizne matrice i preko trnova kako bi se postigao potreban vanjski promjer, debljina stijenke i dimenzijske tolerancije.
● Međuterminska obrada: Između prolaza vučenja, cijevi se mogu podvrgnuti međužarenju ili normalizaciji kako bi se ublažilo očvršćavanje i vratila duktilnost za naknadnu obradu.
● Završna toplinska obrada: Cijevi se podvrgavaju završnoj toplinskoj obradi (normalizacija, žarenje ili ublažavanje naprezanja) prema važećim standardima kako bi se postigla specificirana mehanička svojstva i struktura zrna.
● Ravnanje i rezanje: Precizno ravnanje kako bi se zadovoljile standardne tolerancije ravnosti, nakon čega slijedi rezanje na točne naručene duljine s čistim krajevima bez neravnina.
● Završna obrada i pregled površine: Vizualni pregled kako bi se osiguralo da nema površinskih nedostataka poput pukotina, nabora, preklapanja i krasta. Zakošavanje krajeva ili ravna završna obrada krajeva prema potrebi.
6. Kontrola kvalitete
Provjera sirovina → Kemijska analiza → Mehaničko ispitivanje → Vizualni pregled → Provjera dimenzija → Ispitivanje savijanja → Ispitivanje udarom → Ispitivanje interkristalne korozije → Nerazorno ispitivanje (UT, MT, PT) → Ispitivanje proširenja i spljoštenja → Ispitivanje tvrdoće → Ispitivanje tlakom → Ispitivanje sadržaja ferita → Metalografsko ispitivanje → Ispitivanje korozije → Ispitivanje vrtložnim strujama → Ispitivanje slanom maglom → Ispitivanje otpornosti na koroziju → Ispitivanje vibracijama → Ispitivanje rupičaste korozije → Pregled bojanja i premazivanja → Pregled dokumentacije
7. Primarne primjene
Bešavne kotlovske cijevi su bitne komponente u okruženjima visokih temperatura i visokog tlaka u raznim industrijama:
Proizvodnja energije:Zidovi kotlovske vode, ekonomizeri, pregrijevači, dogrijači, kolektori i glavni parovodi u termoelektranama i kombiniranim cikličkim jedinicama.
Industrijski kotlovi:Sustavi za proizvodnju pare, kotlovi za toplu vodu i kotlovi za iskorištavanje otpadne topline za proizvodne pogone.
Petrokemija i rafiniranje:Izmjenjivači topline, procesni grijači, peći za kreking i cjevovodi za prijenos fluida visokih temperatura.
Posude pod tlakom:Kućišta, bačve i komponente za tlačne posude koje rade na povišenim temperaturama.
Kemijska obrada:Reaktori, reformeri i cjevovodni sustavi koji rukuju plinovima i tekućinama visoke temperature.
EPC i cjevovodi za postrojenja:Procesni i komunalni cjevovodi u rafinerijama nafte, postrojenjima za preradu plina i petrokemijskim kompleksima.
8. Pakiranje i dostava:
Legurne cijevi za kotlove pakiraju se i šalju s najvećom pažnjom kako bi se osigurala njihova zaštita tijekom transporta. Evo opisa postupka pakiranja i slanja:
Pakiranje:
Zaštitni premaz:Prije pakiranja, cijevi kotla često se premazuju slojem ulja protiv hrđe ili zaštitnog laka kako bi se spriječila površinska korozija i oksidacija tijekom skladištenja i transporta.
Grupiranje:Cijevi sličnih veličina i specifikacija pažljivo su povezane u snop. Pričvršćene su čeličnim trakama ili čvrstim plastičnim trakama kako bi se spriječilo pomicanje unutar snopa.
Završne kapice:Plastični ili metalni završni poklopci postavljaju se na oba kraja cijevi kako bi zaštitili zakošene krajeve, obične krajeve i navojne spojeve od oštećenja udarcima i prodiranja krhotina.
Podstava i jastučići:Materijali za podstavljanje poput pjene, mjehurićaste folije ili valovitog kartona koriste se za ublažavanje udaraca i sprječavanje oštećenja od habanja ili udaraca tijekom rukovanja i transporta.
Drvene sanduke ili kutije:Za tankostijene cijevi, precizne hladno vučene cijevi ili narudžbe za izvoz vrhunske kvalitete, cijevi se mogu pakirati u čvrste drvene sanduke ili kutije od šperploče kako bi se osigurala poboljšana zaštita od vanjskih sila i grubog rukovanja.
9. Dostava:
Način prijevoza:Kotlovske cijevi obično se prevoze kamionima, kontejnerskim brodovima ili željezničkim prijevozom, ovisno o odredištu, količini narudžbe i hitnosti isporuke. Zračni prijevoz dostupan je za vremenski kritične pošiljke.
Kontejnerizacija:Cijevi se utovaruju u standardne transportne kontejnere od 20 stopa ili 40 stopa kako bi se osigurao siguran i organiziran prijevoz. Utovar kontejnera štiti teret od vremenskih uvjeta, vlage i vanjskih onečišćenja.
Označavanje i dokumentacija:Svaki paket je jasno označen bitnim informacijama, uključujući vrstu materijala, standard, dimenzije, broj topline, količinu i upute za rukovanje. Pripremljena je kompletna otpremna dokumentacija za carinjenje i praćenje tereta.
Usklađenost s carinskim propisima:Za međunarodne pošiljke, sva potrebna carinska dokumentacija - uključujući komercijalnu fakturu, popis pakiranja, otpremnicu i certifikate ispitivanja u tvornici - priprema se kako bi se osiguralo nesmetano carinjenje u odredišnoj luci.
Sigurno pričvršćivanje:Unutar transportnog vozila ili kontejnera, snopovi i sanduci su sigurno pričvršćeni i učvršćeni kako bi se spriječilo pomicanje, kotrljanje ili kretanje koje bi moglo uzrokovati oštećenja tijekom prijevoza.
Praćenje i nadzor:Napredni sustavi za praćenje logistike koriste se za praćenje statusa pošiljki i pružanje ažuriranja lokacije kupcima u stvarnom vremenu.
Osiguranje:Ovisno o vrijednosti narudžbe i zahtjevima kupca, osiguranje pomorskog tereta može se ugovoriti kako bi se pokrili potencijalni gubici ili štete tijekom prijevoza.
Ukratko, Womic Steel osigurava da su sve kotlovske i legirane cijevi pakirane uz primjenu vodećih zaštitnih mjera u industriji i otpremljene pouzdanim metodama prijevoza kako bi stigle na odredište u optimalnom stanju. Pravilni postupci pakiranja i otpreme ključni su za očuvanje integriteta i kvalitete isporučenih proizvoda.
Prednosti i često postavljana pitanja o Womic Steelu
Zašto surađivati s Womic Steelom?
Sve na jednom mjestu:Kompletan asortiman od bešavnih cijevi za kotlove do odgovarajućih OEM cijevnih spojnica (koljena, T-spojevi, redukcije, prirubnice) u kompatibilnim vrstama materijala.
Tehnička usklađenost:Potpuni certifikati o ispitivanju u mlinu (EN 10204 tip 2.2, 3.1 ili 3.2) dostavljaju se uz svaku pošiljku, s detaljnim opisom točno navedenog kemijskog sastava i rezultata mehaničkih ispitivanja.
Usluge s dodanom vrijednošću:Zakošavanje krajeva, narezivanje navoja i spajanje te antikorozivni premaz (FBE, 3LPE, epoksid, pocinčavanje) dostupni su u našem proizvodnom pogonu.
Konkurentna logistika:Strateško partnerstvo s globalnim špediterima osigurava optimiziran utovar kontejnera i isplativu dostavu diljem svijeta.
Zalihe i dostupnost:Opsežna zaliha standardnih veličina cijevi za kotlove osigurava kratke rokove isporuke i brz odgovor na hitne projektne zahtjeve.
Odaberite Womic Steel Group kao svog pouzdanog partnera za visoku kvalitetuCijevi i spojnice od nehrđajućeg čelika inenadmašne performanse isporuke.Dobrodošli upit!
Web stranica: www.womicsteel.com
E-pošta: sales@womicsteel.com
Tel./WhatsApp/WeChat: Victor: +86-15575100681 iliJack: +86-18390957568
Često postavljana pitanja (FAQ)
P: Koja je razlika između bešavnih i zavarenih cijevi za kotlove?
A: Bešavne kotlovske cijevi proizvode se od punih gredica bez zavara, što nudi vrhunsku stabilnost i ujednačenost tlaka. Poželjne su za visokotemperaturne i visokotlačne kotlovske primjene. Zavarene cijevi prikladne su za niže tlakove i manje kritične uvjete rada.
P: Koji su uvjeti toplinske obrade dostupni za kotlovske cijevi?
A: Uobičajeni uvjeti isporuke uključuju toplo valjano, hladno vučeno, normalizirano (+N), žareno i kaljeno i popušteno. Specifična toplinska obrada primjenjuje se na temelju vrste materijala i zahtjeva krajnje upotrebe kako bi se postigla optimalna mehanička svojstva.
P: Što znači "TC2" na certifikatu materijala?
A: TC2 (kategorija ispitivanja 2) prema standardima EN 10216 nalaže specifične inspekcije, uključujući vlačno ispitivanje na povišenoj temperaturi i 100% nerazorno ispitivanje (NDT) na svakoj cijevi. Ova razina ispitivanja potrebna je za kritične primjene u kotlovima i tlačnim posudama.
P: Može li Womic Steel dostaviti 3.2 certifikate o inspekciji (inspekcija treće strane)?
O: Da. Pozdravljamo i omogućujemo inspekcije od strane DNV-a, BV-a, SGS-a, TÜV-a, ABS-a, LR-a ili bilo kojeg predstavnika kojeg je nominirao klijent tijekom proizvodnje i prije isporuke. Certifikati 3.2 rutinski se isporučuju na zahtjev.
P: Koja je maksimalna dostupna duljina cijevi za bojler?
A: Isporučujemo cijevi standardnih fiksnih duljina do 12 metara (otprilike 40 stopa). Dulje duljine za primjene u HRSG-u i U-savijene cijevi za izmjenjivače topline dostupne su na zahtjev s detaljnim specifikacijama i crtežima.
P: Koje vrste završnih obrada nudite?
A: Nudimo obične krajeve, zakošene krajeve, navojne krajeve i spojene krajeve. Dostupna je prilagođena priprema krajeva kako bi se zadovoljili specifični zahtjevi ugradnje ili zavarivanja.
P: Nudite li usluge rezanja po mjeri?
O: Da. Nudimo precizno rezanje na točne duljine koje odredi kupac s uskim tolerancijama i čistim krajevima bez neravnina.











